Sobota, 24 marca 2018

FB

Biuro prasowe

Witamy jesień ? czy można już dokarmiać ptaki?

13.10.2014
Witamy jesień – czy można już dokarmiać ptaki? Ciepłe, letnie dni stały się już przyjemnym wspomnieniem, a za oknem coraz wyraźniej widać oznaki jesieni. Dla wielu jest to impuls do rozpoczęcia lub częstszego dokarmiania ptaków, ale czy faktycznie jest to ku temu najlepszy moment?

Najczęściej popełniane błędy w odstraszaniu gołębi

08.09.2014
Najczęściej popełniane błędy w odstraszaniu gołębi Spółdzielnie mieszkaniowe, administracje budynków i sami mieszkańcy coraz częściej spotykają się z problemem obecności gołębi. Główna przyczyna to nieroztropne dokarmianie ptaków, które szybko grupują się w całe stada – radzimy jak uniknąć błędów przy próbach odstraszania gołębi.

Rodzice popełniają błąd, zachęcając do karmienia gołębi

18.08.2014
Rodzice popełniają błąd, zachęcając do karmienia gołębi Widok kilkuletniego dziecka zachęcanego przez mamę lub tatę do rzucenia gołębiom okruszka chleba jest dość charakterystycznym elementem krajobrazu starówek w polskich miastach. Wyjaśniamy, dlaczego taka postawa jest błędem.

Brudzenie miejskich chodników wciąż bezkarne

14.07.2014
Lato sprzyja podróżom urlopowym, poznawaniu nowych miast i pięknych miejsc. Wielu turystom właśnie przy tej okazji może rzucić się w oczy problem z zanieczyszczeniami, szpecącymi wiele urokliwych placów, budynków, pomników czy po prostu chodników – wynika to z nieprzestrzegania zasad związanych z dokarmianiem ptaków.

Czy szpilki ranią gołębie?

18.06.2014
Kolce odstraszające gołębie wpisały się już w krajobraz wielu większych i mniejszych miast. Oprócz pragmatycznych korzyści, jakie za sobą niosą, skłaniają do pytań o bezpieczeństwo dla odstraszanych przez nie zwierząt.

Czy straż miejska powinna karać za dokarmianie ptaków?

12.05.2014
Dokarmianie ptaków w okresie letnim dla jednych jest gestem dobroczynności dla zwierząt, lecz dla wielu osób to główna przyczyna pojawiania się brudu i zarazków na chodnikach, budynkach, pomnikach oraz innych miejscach. Jak ocenić tę sprawę i czy straż miejska powinna nakładać kary finansowe dla dokarmiających?

Co najczęściej brudzą gołębie i jak je przepędzić?

14.04.2014
Ten z pozoru błahy problem potrafi naprawdę poirytować i wcale nie jest taki prosty do rozwiązania – co zrobić, gdy gołębie regularnie brudzą nasze mienie? Poniżej prezentujemy garść praktycznych porad przygotowanych przez specjalistów.

Dworce kolejowe, które przestały straszyć

11.09.2013
Stacje i dworce kolejowe są nie tylko ważnymi obiektami użytku publicznego, ale także wizytówkami poszczególnych miast. Tylko dlaczego wciąż większość z nich jest tak brudna? Na szczęście przybywa dworców, które cieszą oko i są zadbane.

Gołębie odchody zmorą kierowców

09.08.2013
Ptasie zanieczyszczenia na karoseriach samochodów są odwiecznym problemem wszystkich właścicieli pojazdów. Są jednak sposoby na to, aby nieczystości nie pozostawiły po sobie żadnych poważniejszych konsekwencji.

Planujesz urlop? Możesz zostać poproszony o niedokarmianie gołębi

08.07.2013
Podróżując w czasie wakacji, turyści powinni przestrzegać pewnych reguł zachowania w miastach, które odwiedzają. Jedną z zasad, o której mogą nie wiedzieć, jest niedokarmianie gołębi w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Konsekwencje tego zachowania mogą być o wiele poważniejsze niż tylko mandat.

Wakacyjne wykroczenie, czyli słów kilka o dokarmianiu

24.06.2013
Do obecności gołębi w miejscach publicznych jesteśmy już przyzwyczajeni. Przylatują, bo dokarmiający je mieszkańcy i turyści zapewniają im łatwy pokarm. Zimą takie działanie jest wskazane, ale latem - wręcz przeciwnie.

Gołębie odchody groźne dla zdrowia

16.05.2013
Problematyka gołębi polega nie tylko na tym, że powodują szkody gospodarcze, ale także zdrowotne. Nie każda osoba wie, że ptaki te przenoszą groźne choroby, a w ich odchodach zawarte są wirusy, przez co wiele osób nazywa je ,,latającymi szczurami”.

Dystrybutorzy

INWEN Spółka Jawna
Piastów 05-820
Al. Krakowska 28

tel./fax: +48 22 723 66 06
tel./fax: +48 22 723 77 58
tel./fax: +48 22 723 72 11
Chcesz otrzymywać powiadomienie o nowościach na naszej stronie?