FAQ

Do czego służą produkty BirdSystem?

Produkty BirdSystem to nowoczesny system modułów z kolcami chroniący obiekty przed gołębiami oraz negatywnymi skutkami ich obecności. Repelenty mechaniczne BirdSystem skutecznie likwidują problem z ptakami. Dlatego stosuje się na zewnątrz budynku po to, aby ochronić miejsca, w których ptaki odpoczywają, nocują i gniazdują. Odstraszacze BirdSystem zakłada się na gzymsach, pasach podrynnowych, parapetach okien, belkach, występach, kominach, na małych elementach architektonicznych, tablicach, kasetonach reklamowych i w innych miejscach, w których ptaki są aktywne. Natomiast ptaki do odstraszania gołębi mają za zadanie odstraszyć ptaki przed przebywaniem w danym miejscu.

Dlaczego ochrona obiektów przed ptakami jest konieczna?

Obecność ptaków miejskich, a przede wszystkim gołębi, może być kłopotliwa. Ptaki te są znanym czynnikiem epidemiologicznym odpowiedzialnym za zachorowania ludzi na choroby odzwierzęce (np.: wywoływane przez mikroorganizmy Campylobacter spp., Salmonella spp., i inne odpowiedzialne za choroby układu pokarmowego; groźną dla ludzi gruźlicę ptasią, ornitozę). Gołębie odchody obniżają estetykę obiektu, niszczą elewację oraz systemy rynnowe, a konieczność regularnego sprzątania gołębich nieczystości generuje zbędne koszty. Dlatego ochrona przed gołębiami jest tak opłacalnym rozwiązaniem.

Jak wygląda dostawa zamówionych produktów?

Oferujemy dostawę zamówionych produktów BirdSystem na terenie całego kraju za pośrednictwem firm kurierskich. Możliwy jest również osobisty odbiór produktów w magazynie firmy w Piastowie k/Warszawy. Standardowy czas oczekiwanie na realizację zamówienia to 3 dni robocze od złożenia zamówienia.

Czy klienci mogą liczyć na pomoc w umieszczeniu systemu na wskazanym obiekcie?

Jesteśmy producentem urządzeń BirdSystem i nie prowadzimy montażu sprzedawanych urządzeń bezpośrednio. Współpracujemy jednakże z wieloma profesjonalnymi firmami montażowymi na terenie całego kraju, przeszkolonymi w instalacji urządzeń BirdSystem.

Czy są jakieś miejsca, w których odradza się zastosowanie produktów BirdSystem?

BirdSystem jest profesjonalnym systemem do zabezpieczeń obiektów i z racji tego zaleca się przechowywanie oraz instalację systemu poza zasięgiem dzieci.

W jaki sposób należy zainstalować elementy systemu i na co zwrócić uwagę przy instalacji?

Możliwe są dwa rodzaje instalacji urządzeń BirdSystem: nitowanie/przykręcanie oraz klejenie. W listwach urządzenia umieszczono otwory umożliwiające montaż produktów za pomocą nitów lub wkrętów. Metoda ta wymaga naruszenia powierzchni podłoża. Powszechną metodą montażu urządzenia BirdSystem jest klejenie. Urządzenie można przyklejać do różnorodnych powierzchni za pomocą odpowiednio dobranych przez nas klejów montażowych. Powierzchnie klejenia muszą być czyste i suche, dlatego też zaleca się dokładne oczyszczenie, odtłuszczenie i osuszenie powierzchni przygotowywanej pod BirdSystem. Metoda ta, nie ustępując poprzedniej trwałością, jest zalecana ze względu na szybkość montażu oraz nienaruszanie podłoża.

Czy zgodnie z powyższymi wskazówkami można umocować moduły w każdym miejscu, np. na rynnie? Czy są jakieś wyjątki?

Szeroki wybór modeli BirdSystem umożliwia dobranie i montaż odpowiedniego rozwiązania niemal w każdym przypadku zapewniając skuteczną ochronę. Modułowa postać systemu pozwala na zastosowanie w dowolnym miejscu, niezależnie od kształtu powierzchni.

Czy produkty BirdSystem wymagają szczególnych zabiegów w utrzymaniu?

Nie, produkty BirdSystem po montażu nie wymagają szczególnych zabiegów w utrzymaniu.

Czy instalację ochronną można myć wysokociśnieniowym strumieniem wody?

Tak, zainstalowane urządzenia BirdSystem można myć wysokociśnieniowym strumieniem wody, pamiętając by strumień kierować prostopadle do powierzchni listwy.

Czym należy się kierować przy wyborze właściwego modelu kolców?

Wybór właściwego modelu BirdSystem jest kluczowy dla efektywnego zabezpieczenia obiektu. Przede wszystkim jest uzależniony od rodzaju i szerokości zabezpieczanej powierzchni oraz intensywności obecności gołębi. Zawsze nasi pracownicy służą pomocą przy doborze odpowiedniego rozwiązania.

Czy do zainstalowania elementów ochronnych potrzebna jest zgoda administracji budynku?

Urządzenie BirdSystem nie jest wyrobem budowlanym, bo nie wpływa na właściwości użytkowe związane z wymaganiami podstawowymi, jakie powinny spełniać obiekty budowlane. Montaż tego wyrobu nie wymaga przeprowadzenia robót budowlanych rozumieniu ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2000r., Nr 106, poz. 1126 z późn. zm.). Niemniej przy kompleksowym zabezpieczaniu obiektu urządzeniami elementów BirdSystem zaleca się wystąpienie o zgodę do administracji budynku.

Czy system ochrony przed gołębiami wymaga zgody konserwatora zabytków?

Dzięki zastosowaniu bezbarwnego tworzywa oraz cienkich i wytrzymałych szpilek, BirdSystem tworzy praktycznie niewidoczne zabezpieczenie obiektu, nie szpecąc go oraz nie zmieniając jego formy wizualnej.

Niemniej w przypadku obiektów wpisanych do rejestru zabytków instalacja urządzeń BirdSystem wymaga pozwolenia konserwatora zabytków w myśl art. 36 pkt 10 Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z dnia 23 lipca 2003r. (Dz. U. z 2003r.,Nr 162 , poz. 1568 z późn. zmianami). Pozwolenie nie jest wymagane w przypadku obiektów wpisanych do ewidencji zabytków.

Jaka jest skuteczność rozwiązań BirdSystem? Czy gwarantują odstraszenie gołębi?

Stosowanie urządzeń BirdSystem jest jedną z nielicznych skutecznych metod ochrony obiektów przed gołębiami. Awirepelenty mechaniczne BirdSystem rozmieszczane są tam, gdzie gołębie mogą odpoczywać i gniazdować. Urządzenie stanowi fizyczną barierę dla gołębi uniemożliwiającą im dostęp do zabezpieczonych miejsc. Oferowane modele systemu powstały w wyniku kilkuletnich doświadczeń. Konstrukcja poszczególnych modeli BirdSystem’u została zoptymalizowana tak, by efektywnie chronić miejsca w zależności od intensywności zasiedlenia przez ptaki.

Czy istnieje gwarancja na system?

Urządzenia BirdSystem są produkowane ze sprawdzonych materiałów renomowanych producentów. Produkcja urządzeń podlega kontroli w ramach certyfikowanego wg. normy DIN EN ISO 9001:2000 Systemu Zarządzania Jakością.

Na urządzenia BirdSystem udzielamy 36-miesięcznej gwarancji, liczonej od daty sprzedaży. Gwarancja obejmuje odporność urządzenia na działanie warunków atmosferycznych oraz wady fizyczne powstałe z winy producenta urządzenia i ujawnione w trakcie eksploatacji, a w szczególności wady wykonania.

Co powinienem wiedzieć, aby złożyć zamówienie na BirdSystem? (metraż, rodzaj obiektu, rynny itp.?)

Zamówienie winno mieć formę pisemną (fax, e-mail) i zawierać rodzaj zamawianego modelu BirdSystem, jego ilość (w pełnych metrach bieżących) oraz dane do faktury i adres dostawy.

Czy taki sposób ochrony przed gołębiami nie oznacza ranienia ptaków?

Oferowane rozwiązania są nieszkodliwe dla ptaków. Nie ranią i nie powodują śmierci ptaków, a jedynie je odstraszają. Ptaki unikają powierzchni, na których umieszczone są zabezpieczenia przed ptakami BirdSystem, gdyż z daleka dobrze widzą zamontowane urządzenia. Wzrok u ptaków jest bardzo dobrze rozwiniętym zmysłem. Ptaki widzą ze znacznie większą precyzją niż inne kręgowce, wliczając w to człowieka. W wielu krajach metodę przepłaszania ptaków za pomocą produktów typu BirdSystem zalicza się do metod ekologicznych i włącza się ją do programu integrowanej ochrony obiektów przed szkodliwymi ptakami.

Produkty posiadają pozytywną opinię Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Centrum Badań Ekologicznych Polskiej Akademii Nauk. Ich stosowanie nie łamie wymogów przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009r., Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.).